Monitoring BCS


Produkty sygnowane logo BCS to synonim najwyższej jakości i niezawodności w zakresie profesjonalnych urządzeń stosowanych w budowaniu instalacji monitoringu wizyjnego zarówno do zastosowań prywatnych jak również dużych realizacji w ogromnej skali. Z rejestratorów cyfrowych DVR oraz kamer przemysłowych i kamer obrotowych PTZ tej marki korzystają firmy, urzędy, sklepy a nawet całe osiedla i miasta dbając o wyższy standard bezpieczeństwa w najbliższej przestrzeni użytkowej. Zapoznaj się z najnowszymi technologiami jakie zastosowano w przypadku urządzeń BCS do telewizji przemysłowej, w razie potrzeby skontaktuj się z znami - świadczymy pomoc przy projektowaniu i doborze systemów monitoringu oraz wsparcie techniczne dla klientów, którzy zakupią sytemy w sklepie Napad.pl! Zapraszamy!

Nowa kamera obrotowa PTZ w ofercie BCS!


kamera ptz sd6423-h

W naszym firmowym sklepie internetowym pojawił się nowy produkt marki BCS – wyjątkowo skuteczna szybkoobrotowa kamera PTZ BCS-SD6423-H, która oferuje rejestrację obrazu w kolorze z możliwością sterowania zdalnego typu Palm Tilt Zoom. Urządzenie wyposażono w wydajny przetwornik obrazu 1/4” Sony Super HAD CCD II, który oferuje rozdzielczość obrazu kolorowego na poziomie 600 TVL, oraz obrazu czarno-białego (monohromatycznego) 650 TVL. Kamera może służyć do nieprzerwanego monitoringu w dzień i w nocy niezależnie od warunków oświetlenia dzięki zastosowaniu oświetlacza podczerwieni na 6 diod IR o zasięgu skuteczności do 80m. Kamera posiada obudowę wandaloodporną i spełnia klasę szczelności IP66. Obraz jest polepszonej jakości dzięki zastosowanym systemom cyfrowej optymalizacji obrazu.

AWB – (Auto White Balance) automatyczne dopasowanie balansu bieli – to elektroniczny proces pozwalający na zachowanie ostrych obrazów, o mocnym, żywym nasyceniu kolorów w pełnej palecie barw.

AGC – (Auto Gain Control) automatyczne dopasowanie poziomu wzmocnienia – system, który reguluje poziom jasności dla optymalnej wydajności i najwyższej jakości obrazu.

BLC – (Backlight Compensation) kontrola światła wstecznego – jest funkcją kamery, która automatycznie dostosowuje wyrównanie jasnego światła tak aby dać więcej szczegółów na ciemnych obszarach obrazu. Dobrym przykładem może być skupienie się na szczegółach twarzy osoby która oświetlona jest światłem słonecznym z tyłu.

DWDR – (Digital Wide Dynamic Range) cyfrowy szeroki zakres dynamiki obrazu – to funkcja pozwalająca na wierną rejestrację sceny mimo dużego kontrastu.

ICR – Mechaniczny filtr podczerwieni – Zastosowany w celu uniknięcia nie porządanych skutków ubocznych powodowanych przez promieniowanie podczerwone (jako część naturalnego światła otoczenia) podczas nagrywania obrazu w trybie dziennym stosuje się filtr IR. Jest on zainstalowany z przodu przetwornika kamery. Filtr ma na celu zapobieganie padania światła podczerwonego na matrycę kamery. W trybie nocnym promieniowanie podczerwone jest wykorzystywane do osiągnięcia szczegółów przy niskim natężeniu światła naturalnego, kiedy do oświetlenia przestrzeni używamy oświetlaczy podczerwieni filtr ten automatycznie jest usuwany z przetwornika aby kamera „widziała” światło podczerwone.

HLC – (Highlight Compensation) kompensacja mocnego światła. Najbardziej klasycznym przypadkiem jest mocne światło z reflektorów samochodowych, które uniemożliwia odczytanie numerów rejestracyjnych pojazdu bądź rozpoznanie osoby prowadzącej pojazd. Zastosowanie funkcji HLC zmusi kamerę nie tylko do zignorowania tego światła podczas analizy obrazu, ale także do jego kompensacji i przyciemnienia co pozwoli na zarejestrowanie szczegółów umykających kamerze pozbawionej tej funkcji.